wtorek, 29 maja 2012

Kto będzie oceniać Finalistki Miss Polonia Irlandii?


Gala Finałowa zbliża się wielkimi krokami. Adrenalina wśród dziewczyn rośnie. Z pewnością zastanawiają się one, przez kogo będą oceniane? Postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy...

Otóż jedną z osób, która zaszczyci nas swoją obecnością na Gali oraz zasiądzie w jury będzie architektka z zawodu, fotografka z powołania, wydawca oraz bizneswoman. Publikowała m.in. w Life-Sunday Independent, Image, Irish Tatler, Totally Dublin. Jako fotosistka pracowała przy filmach: Pręgi, Kochankowie z Marony, Senność. W lutym 2009 uruchomiła własną przestrzeń wystawienniczo-studyjną, D-light Studios.


Mowa tutaj oczywiście o Agacie Stoińskiej, która odeszła od biurka kreślarskiego, poświęcając się swojej wielkiej pasji czyli fotografii. Agata swoją przygodę w świecie fotografii mody rozpoczęła w 2003 roku i w niedługim czasie stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych fotografików w kraju. Jej artystyczne projekty wystawiane były w galeriach irlandzkich, w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Czując potrzebę otwarcia własnego studia fotograficznego Agata Stoińska stworzyła D-Light Studios. Dwa przestronne, jasne pomieszczenia w dziewiętnastowiecznym budynku, byłej fabryki, zostały zaadaptowane w taki sposób, że od momentu powstania w 2009, D-light Studios odwiedzili już tacy klienci jak: RTE, TV3, BBC, Meteor, Vodafone, PhotoIreland Festival, Sweet Media, Elevate,  Thinkhouse P.R. i wielu innych. D-light Studios na mapie Dublina stało się jednym z ważniejszych miejsc, w których odbywają się m.in. imprezy kulturalne, wystawy czy też koncerty.
Dublin City Enterprise Network for Women (Dublińska Miejska Izba Przedsiebiorczosci) w uznaniu wysiłków Stoińskiej w łączeniu biznesu i kultury, z końcem 2009 roku przyznała jej nagrodę Rising Star Award. W kolejnym roku Agata i jej D-Light Studios została wyróżniona przez DCEN nagrodą Most Improved Business Award.
 Latem 2010 roku, Agata Stoińska wprowadziła na rynek swoje najnowsze dziecko – Blow Magazyn Fotograficzny. Ta wielkoformatowa publikacja skupia się na fotografii zarówno znanych i uznanych artystów jak również młodych początkujących twórców.  Drukarnia Hudson Killeen w 2010 roku otrzymała Print of the Year Award za ich prace przy Blow podczas rozdania nagród irlandzkiego przemysłu drukarskiego.

Z pewnością doświadczenie oraz wielki profesjonalizm Agaty, pomoże jej w podjęciu decyzji podczas Gali Finałowej Miss Polonia Irlandii. Kto zostanie tą Najpiękniejszą? Odpowiedź usłyszymy 30.czerwca. Kolejne odsłony jury już wkrótce. Zatem zapraszamy do śledzenia naszego bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz